Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/155/kurs-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogZar

Kierownik biura rachunkowego zarządza i koordynuje pracę biura rachunkowego; kreuje, wdraża i kontroluje realizację planów krótko-, średnio- i długoterminowych; tworzy strategię biura rachunkowego; odpowiada za kontakty i pozyskiwanie klientów.

Do zadań zawodowych kontrolera rachunkowego należy: tworzenie i strategicznych i operacyjnych planów działania dla biura rachunkowego w krótkiej i długiej perspektywie; nadzorowanie wykonania strategicznych i operacyjnych planów działania; tworzenie i nadzorowanie realizacji biznesplanów dotyczących wybranych grup klientów oraz całego biura rachunkowego; tworzenie planów operacyjnych dla poszczególnych klientów i przekładanie ich na zadania dla poszczególnych pracowników biura rachunkowego i wiele więcej.

Jeżeli chodzi o kwestię wynagrodzenia na stanowisku kierownik biura rachunkowego to szacuje się, że pensja ta wynosi od 4 097 zł do 8 372 zł brutto. Średnio jest to jednak wynagrodzenie w okolicach 5 000 zł brutto.

Należy jednak zaznaczyć, że aby móc pracować w zawodzie, należy zrobić kurs potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a najlepszym takim rozwiązaniem jest podjęcie kursu online. Kursy e-learningowe pozwalają zaoszczędzić czas na dojazdy w wybrane przez placówkę miejsce szkoleniowe oraz pieniądze, ponieważ jest tańszy niż kursy stacjonarne, a dodatkowo daje możliwość uzyskania dokładnie takich samych kwalifikacji, co kursy stacjonarne.

Wszystkie materiały szkoleniowe zgodne są z wymaganiami merytorycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i przygotowywane są przez interdyscyplinarny zespół specjalistów i zawarte są na innowacyjnej platformie dydaktycznej, natomiast egzamin jest prowadzony w formie filmu zaliczeniowego. Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, potwierdzone są certyfikatem wydawanym na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej dającym uprawnienia do pełnienia zawodu Kierownika biura rachunkowego, są to takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym.  Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych. Platformą, która prowadzi kursy online zgodne z wymogami MEN jest kik.edu.pl.