Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogZar

Analityk finansowy to specjalista, który zajmuje się sporządzaniem analiz na podstawie zgromadzonych danych finansowych. Żadne działania w firmie związane z obrotem pieniędzmi nie mogą ujść uwadze pracownika zatrudnionego na tym stanowisku, ponieważ jego zadaniem jest nie tylko analiza tego, co już miało miejsce, ale przede wszystkim prognozowanie i planowanie przyszłych poczynań. Analityk finansowy monitoruje także wszelkie transakcje dokonywane w firmie, często zresztą bierze w nich udział przygotowując dokumenty potrzebne do ich zawierania. W swojej pracy powinien dążyć do usprawnienia działania przedsiębiorstwa, szczególnie działu finansowego.

Jeżeli chodzi o kwestię wynagrodzenia, to szacuje się, że na tym stanowisku mieści się ono w przedziale od 4 342 zł do 7 943 zł brutto.  Jednak w zależności od doświadczenia zawodowego można zarabiać mniej niż 4 342 zł brutto lub więcej niż 7 943 zł brutto.

Jednakże aby móc podjąć pracę jako analityk finansowy, należy mieć potwierdzenie swoich kwalifikacji. Najlepszym rozwiązaniem zdobycia takich kwalifikacji jest podjęcie kursu online. Kursy e-learningowe pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Platforma, która prowadzi kursy online zgodne z wymogami MEN jest kik.edu.pl. Wszystkie zawarte tam materiały szkoleniowe są zgodne z wymaganiami merytorycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i znajdują się na innowacyjnej platformie dydaktycznej.

Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, sprawdzone są poprzez egzamin prowadzony w formie filmu zaliczeniowego, którego zdanie warunkuje otrzymanie certyfikatu wydawanego na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej dającym uprawnienia do pełnienia zawodu Analityka Finansowego, są to takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym.  Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.