Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogBydg

Czym jest rachunkowość inwestycyjna? To sprofilowana gałąź specjalizacyjna, która dotyczy przede wszystkim funduszy inwestycyjnych. Każdy kto chce objąć takie stanowisko powinien potrafić klasyfikować odpowiednio inwestycje przedsiębiorstw, finansowe. Istota i ich podział nie stanowi dla takiej osoby żadnej trudności. Analiza, wycena, ewidencja akcji, czy też inwestycje niefinansowe, to wszystko leży w wachlarzu umiejętności specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Wykwalifikowana osoba na tym stanowisku będzie w stanie swoim wprawnym okiem dociec źródeł finansowania inwestycji rzeczowych, ujawniać i prezentować inwestycje niefinansowe w sprawozdaniach finansowych. To niezwykle trudne czynności, których warto teraz się nauczyć, ponieważ w Polsce cierpimy na brak specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej.

Jak temu zaradzić? Na bardzo dobry pomysł wpadła Krajowa Izba Księgowych, która na czele z interdyscyplinarnym zespołem stworzyła innowacyjne rozwiązanie. Rozwiązane w ten sposób zostało dużo problemów. Mianowicie chodzi o internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej, czyli nauka za pośrednictwem własnego komputera prosto ze swojego domu. To niesamowite, jak może być to komfortowe. Każdy kursant, który wybierze tego typu ścieżkę edukacyjną po zarejestrowaniu się otrzyma pełen komplet materiałów, który przysłuży się jako pomoc w egzaminie końcowym. Ten z kolei zdany z wynikiem pozytywnym pozwoli na otrzymanie rzeczywistych kwalifikacji. Są one wydrukowane na tych samych wzorach oraz na tej samej podstawie prawnej co dokumenty otrzymywane przez absolwentów szkoleń stacjonarnych. Krajowa Izba Księgowych spisała się na medal, gdyż to pionierskie rozwiązanie, na które jeszcze nikt dotychczas nie wpadł. Wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych nie jest dziełem przypadku. Krajowa Izba Księgowych prowadzi internetowe szkolenia z zakresu rachunkowości jako kwalifikacyjne, zawodowe i doszkalające. Są one oznaczone najwyższą jakością, gdyż posiadają wszelkie możliwe certyfikaty ISO. Poza tym spełniają wymogi postawione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wyjazdy na kursy nie są już konieczne, teraz wystarczy wolny czas, komputer i stałe łącze internetowe. Koniec z nudnymi wykładami i koniecznością wynajmu pokoju hotelowego. Zero dodatkowych koszt, tylko czysta nauka dzięki Krajowej Izbie Księgowych. Internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej jest tak samo wartościowy co ten, który odbywa się w Bydgoszczy i wielu innych miastach. To najbardziej dostępny sposób na otrzymanie dyplomu z nowymi kwalifikacjami, które sprawią, że wiele osób spełni swoje zawodowe marzenia. Choć jeszcze do niedawna były niedostępne ze względu na brak czasu i finansów.