Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogObowiązki

Specjalista ds. płac, jak sama nazwa wskazuje, jest osobą, która jest odpowiedzialna za realizację wypłat pracowniczych w obrębie firmy czy placówki w której dana osoba jest zatrudniona. Specjalista ds. płac posiada różnorodne obowiązki. Przede wszystkim osoba zatrudniona na takim stanowisku zobowiązana jest do ścisłej współpracy z działem księgowości, a także prowadzenia listy płac i obsługę świadczeń dodatkowych. Specjalista do spraw płac lub wynagrodzeń (zazwyczaj stosuje się zamiennie te dwa określenia) zajmuje się także przygotowywaniem firmowych raportów z obszaru zarządzania personelem – na przykład wykorzystywania urlopów, poziomie absencji chorobowej czy wykorzystaniu budżetu finansowego. Zazwyczaj zatrudnienie na takim stanowisku można znaleźć w większości większych firm w których pracuje kilku lub kilkunastu pracowników. Niewątpliwą zaletą pracy na stanowisku specjalisty ds. płac są komfortowe warunki pracy – zazwyczaj pracownik pracuje w systemie ośmiogodzinnym, a miejscem jego pracy jest biuro. Dodatkowo pracownik ma oczywiście możliwość awansu – wiążę się z tym jednak konieczność nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Aby zostać specjalistą ds. płac niezbędne jest ukończenie kursu kwalifikacyjnego. Jedną z propozycji takiego szkolenia jest kurs organizowany przez Krajową Izbę Księgowych. Po ukończeniu kursu organizacja wydaje uczestnikowi szkolenia Dyplom Specjalisty, certyfikat ukończenia kursu oraz tytuł Specjalisty ds. Wynagrodzeń. Kurs jest prowadzony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, a każdy absolwent kursu uzyskuje niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności (między innymi znajomość programów informatycznych, które są używane do wyliczania płac itd.) oraz odpowiednie kwalifikacje zawodowe, które są niezbędne do pracy na stanowisku Specjalisty ds. Płac. Zaletą kursu organizowanego przez KIK jest przede wszystkim zgodność realizowanych treści z wytycznymi MEN oraz wysoka jakość kształcenia, która jest potwierdzona certyfikatem ISO. Kurs specjalisty ds. płac prowadzony jest przez internet, co gwarantuje bardzo dużą możliwość dopasowania kursu do własnych potrzeb oraz predyspozycji.

Elastyczna możliwość dopasowania grafiku zajęć i nauki własnej pozwala na rozłożenie nauki na dłuższy czas lub wręcz przeciwnie – w stosunkowo krótkim czasie odbycie i zaliczenie całego kursu. Dzięki temu w kursie może wziąć udział praktycznie każdy – nawet osoba z ograniczoną ilością wolnego czasu, na przykład pracująca już w branży księgowości, a także osoby dla których dojazd do miejsca, gdzie odbywają się standardowe kursy stacjonarne, byłby bardzo dużym utrudnieniem.