Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-Blogksięgowy

Stanowisko samodzielnego księgowego jest bardzo kuszące dla wielu osób, które już w księgowości pracują. Większy prestiż, więcej zadań, wyższa pensja, ale też większa odpowiedzialność to rzeczy, które wiążą się z posadą samodzielnego księgowego. Jest jeszcze jedna istotna kwestia – nauka. Aby zostać samodzielnym księgowym trzeba pozyskać wiedzę na wysokim poziomie. Ale jak to zrobić? Odpowiedzią może być kurs online samodzielny księgowy, który można zrealizować w wolnym czasie, kiedy mamy chęć do nauki i po prostu możemy na spokojnie zapoznać się z materiałami i je zapamiętać.

Czego można się nauczyć na kursie online? Tego samego co na kursie stacjonarnym. Pod warunkiem, że dobrze wybierze się szkołę. Różne instytucje organizują kursy dla samodzielnych księgowych czy to w formie cotygodniowych zjazdów czy też w postaci nauki online. Najważniejsze jest jednak, aby szkoła była placówką renomowaną. Jak to sprawdzić? Ważne, aby instytucja organizująca kurs była wpisana w ewidencji szkół i placówek oświatowych, a także spełniała wymagania stawiane szkołom w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to także, że wydawane przez nią dokumenty muszą być zgodne z obowiązującym wzorem MEN. Gdzie można znaleźć instytucję, która spełnia te wymagania i do tego prowadzi kurs online? Bez wątpienia Krajowa Izba Księgowych jest taką jednostką, a dodatkowo ma jeszcze certyfikat jakości ISO 9001:2009. Dzięki temu można mieć pewność, że odniesie się pożytek ze szkolenia, a z wystawionymi przez KIK dokumentami można będzie aplikować o pracę wszędzie, gdzie tylko chcemy.

Wróćmy do modelu nauki na kursie online. Materiał do opanowania jest taki sam jak na kursie stacjonarnym, ale trzeba uczyć się samodzielnie. Jest to sporym ułatwieniem, ponieważ samodzielnie decyduje się jaką partię materiału na raz się przejrzy. Obojętnie od modelu kursowego w trakcie szkolenia na samodzielnego księgowego będzie można nabyć wiedzę specjalistyczną. Nie trzeba omawiać ogólnych zagadnień rachunkowości, a więc można od razu zacząć od rozliczania małych firm czy też międzynarodowych korporacji, gdzie ilość dokumentów znacznie się różni. Większość firm działa już w oparciu o programy komputerowe, które obecne są także w rachunkowości, a więc i o obsłudze oprogramowania IT będzie można dowiedzieć się nowych rzeczy. Ważne jest też poznawanie na bieżąco regulacji rachunkowości czy regulacji europejskich związanych z dyrektywami UE, ponieważ jako samodzielny księgowy trzeba będzie je samodzielnie stosować w pracy. Dlatego taki kurs uczy też, gdzie szukać informacji i co najczęściej ulega zmianom.