Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogKIK

Aby móc rozważać nad wyborem najlepszej drogi potwierdzenia swoich kwalifikacji, należy przybliżyć sylwetkę kontrolera finansowego, a w tym jego obowiązki oraz wymagania kompetencyjne do pełnienia tego zawodu.

Do obowiązków kontrolera finansowego należą przede wszystkim: nadzorowanie i kontrolowanie działań księgowości, weryfikowanie sprawozdań finansowych pod kątem zawartych w nich informacji i ich zgodnością z obowiązującym prawem i regulacjami wewnętrznymi, co tyczy się także wszelkiej dokumentacji różnego rodzaju, obecnej w firmie lub instytucji. Kontroler finansowy zajmuje się także weryfikowaniem czynionych przez firmę wydatków i ich zgodnością z założonym budżetem na dany okres. Osoba zatrudniona na tym stanowisku uczestniczy także w planowaniu polityki kredytowej firmy lub instytucji, w której została zatrudniona. Dodatkowo kontroler finansowy spędza sporą część czasu przed ekranem komputera, oraz przeglądając dokumentację w tradycyjnej formie, poszukując ewentualnych nieprawidłowości i sporządzając raporty, które składa na ręce bezpośrednich przełożonych, stąd tez wymaga się od kandydata analitycznego myślenia, sprawnej obsługi komputera oraz całego oprogramowania.

Od kandydata na to stanowisko wymaga się albo ukończonych studiów ekonomicznych na kierunku finanse lub rachunkowość, albo ukończonego kursu dającego takie same uprawnienia pracy w zawodzie, co studia. Najlepszym rozwiązaniem zdobycia takich kwalifikacji jest podjęcie kursu online.

Kursy e-learningowe pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Platforma, która prowadzi kursy online zgodne z wymogami MEN jest kik.edu.pl. Wszystkie zawarte tam materiały szkoleniowe są zgodne z wymaganiami merytorycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i znajdują się na innowacyjnej platformie dydaktycznej.

Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, sprawdzone są poprzez egzamin prowadzony w formie filmu zaliczeniowego, którego zdanie warunkuje otrzymanie certyfikatu wydawanego na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej dającym uprawnienia do pełnienia zawodu Kontrolera Finansowego, są to takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym.  Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.