Specjalista do spraw płac współrealizuje strategię motywowania pracowników firmy lub instytucji. Często stanowisko jest łączone pod nazwą specjalista ds. płac i płac – osoby na nim obsadzone są odpowiedzialne nie tylko za nadzorowanie systemu wypłat pracowniczych ale i regulowanie zatrudnienia i organizowanie procesów rekrutacyjnych.

Od kandydata na to stanowisko wymaga się albo ukończonych studiów ekonomicznych na kierunku finanse lub rachunkowość, albo ukończonego kursu dającego takie same uprawnienia pracy w zawodzie, co studia.

Taki kurs stacjonarny specjalisty ds. płac odbył się w dniach 10-16 maja 2018 roku w Poznaniu. Kurs składał się z kilku bloków tematycznych rozłożonych na kilka dni, prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów. Po kursie, zostały zebrane informacje zwrotne od absolwentów, dotyczące organizacji kursu oraz treści programowej i okazało się, że opinie uczestników na temat kursu były bardzo pozytywne.

Wszystkie osoby, które nie mogły pojawić się na kursie stacjonarnym w Poznaniu, zapraszamy na kurs internetowy: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-Blog Poz.

Kurs ten prowadzony jest przez placówkę oświatową. Wszystkie zawarte tam materiały szkoleniowe są zgodne z wymaganiami merytorycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i znajdują się na innowacyjnej platformie dydaktycznej.

Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, sprawdzone są poprzez egzamin prowadzony w formie filmu zaliczeniowego, którego zdanie warunkuje otrzymanie certyfikatu wydawanego na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej dającym uprawnienia do pełnienia zawodu Specjalisty ds. płac, są to takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym.  Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.