Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogGdynia

Specjalista ds. rachunkowości podatkowej to stosunkowo nowy zawód, który od kilkunastu lat zyskuje coraz to większą popularność, ze względu na szereg zachodzących zmian w prawie podatkowym i w poszczególnych ustawach dotyczących finansów, co czyni kwestie podatkowe coraz to bardziej skomplikowane i trudne do rozwikłania bez specjalistycznej wiedzy. Takie stanowisko można znaleźć w wielu polskich firmach – zarówno tych mniejszych, jak i w dużych koncernach oraz przedsiębiorstwach.

Wśród głównych obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku specjalista ds. rachunkowości podatkowej należy między innymi:

– sporządzanie raportów, zestawień finansowych i sprawozdań – najczęściej przy użyciu specjalistycznych programów finansowo-księgowych oraz ewentualnie arkuszy kalkulacyjnych (dlatego też bardzo ważna w tym zawodzie jest umiejętność obsługi powszechnie używanych programów w księgowości oraz pakietu Microsoft Office),

– wypełnianie formularzy oraz dokumentacji firmowej dotyczącej kwestii podatkowych,
przygotowywanie okresowych rozliczeń, rozliczanie faktur i rachunków.

Aby móc zostać specjalistą ds. rachunkowości podatkowej należy prezentować odpowiedni profil kandydata na takie stanowisko – przede wszystkim przyda się znajomość prawa podatkowego i zachodzących w nim zmian oraz wykształcenie z zakresu ekonomii lub rachunkowości. Przydatne są również wszelkie kursy z zakresu księgowości – są one organizowane przez wiele podmiotów na terenie całej Polski. Kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej odbywa się np. w mieście Gdynia, jak również w innych większych miastach na terenie całej Polski. Ciekawą alternatywę dla standardowych kursów stacjonarnych przygotowała Krajowa Izba Księgowych – lider w zakresie organizacji szkoleń z zakresu księgowości oraz finansów wpisany do rejestru i ewidencji ośrodków szkoleniowych.

W ofercie KIK dostępne są bardzo popularne w ostatnim czasie szkolenia internetowe, które umożliwiają komfortową i bardzo wygodną naukę zdalną – dopasowaną do potrzeb i preferencji każdego kursanta. Kurs specjalisty do spraw rachunkowości podatkowej przygotowany jest zgodnie z wytycznymi MEN oraz aktualnościami w zakresie prawa podatkowego i innych trendów oraz nowości w zakresie księgowości (nauka obejmuje m.in. obsługę nowoczesnych programów ułatwiających pracę i prowadzenie rozliczeń podatkowych). Dużą efektywność nauki gwarantuje nie tylko przemyślanie posegregowane treści i dostęp do dodatkowych materiałów, ale również certyfikaty ISO przyznane kursom realizowanym przez KIK. Wszystko to sprawia, że kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej dostępny w ofercie Krajowej Izby Księgowych kompleksowo przygotowuje do pełnienia zawodu.