Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogBiałystok

Specjalista do spraw rachunkowości podatkowej zajmuje się szeroko pojętą obsługą kwestii i działań podatkowych oraz pośrednio finansowych w danej firmie w której znajduje zatrudnienie. Stanowisko to zazwyczaj występuje większych firmach oraz przedsiębiorstwa, a także w różnorodnych instytucjach prywatnych oraz państwowych. Ze względu na fakt że od specjalisty do spraw rachunkowości podatkowej wymaga się bardzo dobrej znajomości prawa i poszczególnych Ustaw dotyczących kwestii podatkowych, stanowisko to wymaga bardzo dużej odpowiedzialności oraz zaangażowania ze strony pracownika.

Niestety wymaga ono także nieustannego kształcenia się oraz poszerzania swoich kompetencji zawodowych wiele kwestii na przestrzeni miesięcy czy nad bardzo się zmienia, a specjalista ds. rachunkowości podatkowej musi się bardzo dobrze orientować we wszystkich zmianach oraz nowelizacja ustaw. Z pewnością więc na tym stanowisku bardzo dobrze sprawdzą się osoby które chcą się ciągle rozwijać oraz nie straszna im konieczność uczestniczenia w dodatkowych szkoleniach oraz kursach. Aby móc w ogóle zostać specjalista do spraw rachunkowości podatkowej trzeba wykazać się określonymi predyspozycjami zawodowymi oraz kwalifikacjami. Przydatne jest, jak w przypadku większości stanowisk z zakresu księgowości, ukończenie studiów wyższych – najlepiej na kierunku związanym z ekonomią i rachunkowością.

Dla osób posiadających inne wykształcenie ta ścieżka kariery nie jest jednak zupełnie przekreślona, ponieważ zawsze może zapisać na specjalistyczne kursy zawodowe, które umożliwiają przysposobienie odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych. Ofertę takich szkoleń można znaleźć między innymi w propozycji kursów Krajowej Izby Księgowych. Jednostka ta organizuje kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej, który odbywa się na przykład w mieście Białystok, a także na terenie wielu innych miast w całej Polsce. Wśród największych zalet kursu na to stanowisko realizowanego przez KIK należy wymienić bardzo dobrą efektywność kształcenia, a także Szeroki zakres przekazywanych przez specjalistów wiadomości informacji dla wszystkich kursantów. Nad prawidłowym i profesjonalnym przebiegnie kursów realizowane przez Kik czuwa Ministerstwo Edukacji Narodowej – kursy są przygotowane między innymi zgodnie z wytycznymi tego organu. W kursie można znaleźć zarówno część teoretyczną jak, i praktyczną, co pozwala uzyskać kompleksowe przygotowanie do pełnienia zawodu specjalista do spraw rachunkowości podatkowej. Na każdego uczestnika kursu po jego zakończeniu czeka specjalistyczna dokumentacja poświadczająca uzyskanie zawodowych kwalifikacji – dyplom, certyfikat oraz tytuł zawodowy umożliwiający pełnienie obsługi rachunkowości podatkowej i bez trudu znalezienie pracy w tym zawodzie.