Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej Radom

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogRadom

Rachunkowość cieszy się dużą popularnością jako kierunek studiów. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak jak i w innych dziedzinach i w rachunkowości są specjalizacje. Można specjalizować się w podatkach, a można i w inwestycjach. Rachunkowość inwestycyjna jest jedną z najciekawszych dziedzin księgowości, ale zazwyczaj jest tylko elementem studiów rachunkowych. Jak więc zdobyć konkretną specjalizację w tej dziedzinie?

Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej na przykład w Radomiu to świetna opcja, aby zdobyć specjalistyczne wykształcenie. Na takim kursie można przypomnieć sobie podstawy rachunkowości finansowej, ale najlepiej się on sprawdzi u osób, które z rachunkowością lub inwestycjami mają do czynienia na co dzień, aby tylko powiększyć ich zakres wiedzy o specjalistyczny materiał. Na takim kursie kładzie się nacisk przede wszystkim na inwestycje finansowe, czyli zasady funkcjonowania rynku finansowego, stopy procentowe, sposoby dyskontowania strumieni pieniężnych podstawy teorii portfeli papierów wartościowych czy też jak prowadzić analizy, wyceny i ewidencję konkretnych instrumentów inwestycyjnych. Oprócz tego zostaną poruszone kwestie instrumentów niefinansowych, taki jak choćby ocena ich opłacalności.

Osoba pracująca w księgowości ponosi dużą odpowiedzialność za swoje działania, dlatego też musi mieć rzetelne wykształcenie. Zachodzi więc pytanie czy kurs wystarczy? Oczywiście, że tak! Ale tylko pod warunkiem, że zrobimy go w renomowanej jednostce szkoleniowej, która ma uprawnienia do prowadzenia kursów i spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Wtedy możemy mieć pewność, że nasza nowo nabyta wiedza jest rzetelna, a i dokumenty, które otrzymamy jako potwierdzenie naszych kwalifikacji zawodowych będą uznawane przez wszystkie jednostki.

Kurs o wysokim standardzie można zrobić w Krajowej Izbie Księgowych, która wpisana jest na listę szkół i placówek oświatowych oraz do rejestru jednostek szkoleniowych. Wysoką jakość usług Krajowej Izby Księgowych potwierdza też otrzymany certyfikat jakości ISO9001:2009. A co ważniejsze spełnia kryteria MEN i wydaje certyfikat uzyskania nowego stopnia zawodowego na druku zgodnym ze wzorem w Rozporządzeniu MEN – mimo, że to kurs online!

Minister Edukacji Narodowej dopuszcza też kursy z zakresu rachunkowości w formie internetowej. Taka opcja jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla wielu osób. Przykładowo księgowy, który pracuje na cały etat, a chciałby zdobyć specjalizację z rachunkowości inwestycyjnej, może w wolnym czasie na przykład późnym wieczorem usiąść do kursu i pouczyć się przez godzinę. Nie jest to dużo, a z pewnością nie traci czasu na dojazd do szkoły czy też nie musi się umawiać na konkretną godzinę. Jest to po prostu wygodne dla osoby, która codziennie pracuje i ma wiele obowiązków.