Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogPozn

Rachunkowość inwestycyjna to szczególna forma, która stricte odnosi się do funduszy inwestycyjnych. Prowadzenie ksiąg rachunkowych, zasady wyceny i rachunkowości funduszy spisuje się w tzw. polityce rachunkowości. Osoba zajmująca się tą gałęzią powinna opanować tematykę związaną z rzeczowymi aktywami trwałymi, kosztami finansowania zewnętrznego czy dotacjami rządowymi. Dodatkowo musi posiadać kilkuletnią praktykę zawodową w działach finansowo-księgowych. Przydatnym wpisem w CV może być też zaliczony kurs dla samodzielnych księgowych – bilansistów.

To odpowiedzialne stanowisko może być objęte także przez osobę, która ukończyła internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Nauka za pośrednictwem komputera? To nowatorska metoda nauczania wprowadzona przez Krajową Izbę Księgowych. Ta renomowana instytucja oświatowa cieszy się od wielu lat uznaniem na rynku wśród pracodawców. Absolwenci, którzy ukończyli szkolenia zawodowe, doszkalające pod patronatem Krajowej Izby Księgowych nie pozostaną na długo bez zatrudnienia. W mgnieniu oka mogą znaleźć nowego pracodawcę. Nie pozostaje nic innego jak zasiąść przed komputerem i zarejestrować się do specjalnej platformy e-learningowej. W niej zawarte są wszystkie materiały, które pozwolą na zaliczenie egzaminu końcowego. To właśnie ten test, będący zwieńczeniem całego trudu staje się gwarancją do uzyskania oryginalnego certyfikatu, który jest potwierdzeniem nabytych kwalifikacji szeroko uznawanych przez pracodawców, bowiem są zgodne z wymogami MEN. Krajowa Izba Księgowych wydaje ten dokument na tym samym szablonie i na tych samych podstawach prawnych, co szkoleniowe jednostki stacjonarne.

Co może być bardziej komfortowe od możliwości przystąpienia do nauki w każdej dowolnej chwili? To koniec zadawania sobie trudu z ciągłymi wyjazdami, rezerwowaniem pokoi hotelowych. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Co za tym idzie, nie trzeba przerywać swoich dotychczasowych obowiązków, aby uczestniczyć w kursie specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Krajowa Izba Księgowych zadbała o formę edukacji, tak aby każdy mógł z niej skorzystać. Dzięki temu deficyt etatów na to stanowisko w naszym kraju ulega zapełnieniu. Placówka ta nie bez powodu posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych, a także wpis do ewidencji szkół placówek. Prowadzone kursy są dodatkowo potwierdzone certyfikatami ISO, czyli znakiem najwyższej jakości świadczonych usług. Dokumenty przez nią wydawane zapewniają w pełni legalne zatrudnienie. Każdy z absolwentów dożywotnio też może korzystać z materiałów szkoleniowych opracowanych przez pracowników Krajowej Izby Księgowych. Internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej jest równoważny z tym odbywającym się w Poznaniu i każdym innym mieście w naszym kraju.