Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogKato

Specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej jak sama nazwa wskazuje zajmuje się świadczeniem usług z zakresu rachunkowości i księgowości, ze szczególnym naciskiem na działania związane z inwestycjami różnego typu. Osoba zatrudniona na takim stanowisku zajmuje się prowadzeniem dokumentacji związanej z rachunkowością oraz pozyskiwaniem na przykład dotacji urzędowych oraz środków pochodzących z Unii Europejskiej, a także składaniem wniosków i innych dokumentów wymaganych do inwestycji oraz ich obsługą. W swojej pracy bardzo często osoba zatrudniona jako specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej współpracuje z innymi specjalistami z zakresu księgowości oraz rachunkowości i finansów.

Aby móc rozpocząć karierę w tej branży niezbędne jest posiadanie kwalifikacji zawodowych oraz posiadanie tytułu specjalisty w tym fachu. Najlepszym sposobem na przyswojenie umiejętności oraz zdobycie certyfikowanych kwalifikacji jest uczestnictwo w kursach oraz szkoleniach. Na rynku istnieje wiele firm, które organizują zajęcia – jednym z najpopularniejszych podmiotów, ze względu na bardzo dobre recenzje kursantów, zgodność tematyki z wytycznymi MEN oraz wysoką efektywność kształcenia są kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych. Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej ma miejsce między innymi w mieście Katowice, ale również na terenie innych miast. Ciekawą alternatywą przedstawioną przez KIK dla potencjalnych przyszłych kursantów jest oferta kursów internetowych – dzięki temu można w pełni dopasować swoją dyspozycyjność i czas nauki do kursu, co wymaga mniejszej organizacji, ponieważ nie trzeba dojeżdżać do miejsca odbywania się kursu oraz dopasowywać się do ściśle określonych godzin trwania kursu. Nauka w kursie może zostać korzystanie dla każdego uczestnika rozłożona na dowolne dni oraz godziny w których dana osoba ma po prostu czas na taką aktywność.

Kurs specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej przedstawia zarówno teoretyczne aspekty pracy w księgowości, jak również szlifuje praktyczne umiejętności – na przykład obsługę pomocnych podczas pracy programów czy schematów pracy. Podczas kursu omawiane są między innymi również sposoby korygowania błędów czy zmiany wartości szacunkowych. Dzięki temu można w doskonały sposób przygotować się do pełnionych funkcji, a także w łatwy sposób wdrążyć się w zawodowe obowiązki, co jest szczególnie ważne podczas początków pełnienia tej ważnej funkcji. Wysoką efektywność kursów realizowanych przez KIK potwierdza fakt, że w krótkim czasie dużą część absolwentów znalazła bardzo satysfakcjonującą pracę w zawodzie. Dodatkowo kursy posiadają certyfikaty ISO, które mówią o profesjonalizmie realizacji szkoleń o raz wysokim poziomie kształcenia.