Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/145/kurs-ii-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogWarsz

Zawód kontrolera finansowego to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Osoba, która stara się o tego typu stanowisko, musi mieć zaawansowaną wiedzę z dziedziny rachunkowości, ale też nieposzlakowaną opinię oraz brak jakichkolwiek zatargów z prawem. Dzięki temu budzi szacunek i zaufanie, które okazują się niezwykle pomocne podczas współpracy z różnego rodzaju podmiotami. Bo mimo to, że kontroler zgodnie z nazwą wykonywanej profesji kontroluje, to też współpracuje ze sprawdzanymi przez siebie firmami czy organizacjami. Bazą jego działań są udostępnione dokumenty, bez których nie będzie w stanie zweryfikować poprawności mechanizmów rządzących danym przedsiębiorstwem. Dlatego nie bacząc na uprawnienia, jaki daje mu wykonywany zawód, musi też wykazać się zdroworozsądkowym podejściem i otwartością w stosunku do kontrolowanych. Jednak kluczowym argumentem, który pozwoli merytorycznie poprowadzić każdą sprawę oraz wyłapać wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, była i zawsze pozostanie kompleksowa wiedza.

Zdobycie jej wymaga trochę chęci i zapału, a w samej nauce bezcenne mogą okazać się nowatorskie metody edukacyjne. Takie właśnie rozwiązania oferuje Krajowa Izba Księgowych (KIK). Firmę tę doskonale znają wszyscy ci, których interesują zagadnienia z dziedziny rachunkowości. O renomie Krajowej Izby Księgowej świadczy wiele elementów, a wśród nich najważniejsze są certyfikaty jakości ISO, zgodność programu z wymaganiami MEN i przede wszystkim tysiące kursantów, którzy wracają do KIK, by rozwijać się dzięki szerokiej palecie oferowanych kursów.

KIK zapewnia kształcenie na najwyższym możliwym poziomie, dlatego absolwenci posiadający certyfikaty, które poświadczają ukończenie różnego rodzaju instruktaży Krajowej Izby Księgowych, stanowią grupę wysoko wykwalifikowanych ekspertów, którzy są wręcz rozchwytywani na rynku pracy. Jedno ze szkoleń, które znajduje się w ofercie KIK, to kurs II stopnia kontrolera finansowego. Warszawa jest doskonałym miejscem do tego, by je bez problemu wykonać. Zapewne wiele osób zastanawia się, na czym polegają te nowatorskie metody kształcenia, które zapewniają taką efektywność. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest po części komputer ze stałym połączeniem z siecią, a w głównej mierze platforma e-learningowa, z której będziesz uczyć się właśnie przy pomocy komputera. W jej opracowanie zaangażowany został sztab ekspertów, dlatego cechuje się ona tak nieprawdopodobną niezawodnością. Możesz zapomnieć o stresujących formach nauki opartej na pracy w grupie. Dzięki szkoleniu Krajowej Izby Księgowych nie musisz nawet wychodzić z domu, by zdobyć niezbędną wiedzę i uprawnienia. A właśnie te dwa czynniki oraz odpowiedni certyfikat wystawiony przez KIK, poświadczający pozytywne ukończenie kursu, pozwolą podjąć ci zatrudnienie jako kontroler finansowy. Przed tobą stanie otworem niedostępna wcześniej gałąź rynku pracy, która jest gwarantem podjęcia satysfakcjonującego a przede wszystkim dobrze płatnego zajęcia.