Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/145/kurs-ii-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogGda

Duże firmy, które od lat działają na rynku i mają wyrobioną renomę, starają się skupiać w swoich szeregach najlepszych specjalistów z poszczególnych dziedzin. Wykwalifikowana kadra często jest kluczem do sukcesu, z czego doskonale zdają sobie sprawę rynkowi potentaci. Spółki te, posiadające bogate aktywa, nie szczędzą środków na wynagrodzenia, gdyż rywalizacja jest na tyle duża, że profesjonalista bardzo szybko może uzyskać lukratywny wakat u konkurencji. Jednak nieliczni wiedzą, że za efektywnym prosperowaniem wielu „rekinów biznesu”, stoją kontrolerzy finansowi. Dlatego też mogą liczyć na atrakcyjne zarobki, gdyż to właśnie ich decyzje mają ostateczny wpływ na całokształt działań podejmowanych przez zarząd. Pracownicy piastujący te stanowiska przede wszystkim dostarczają sprawdzonych informacji szefostwu. Ponadto muszą dokładnie analizować rentowność oferowanych usług jak dla przykładu wytwarzane produkty, zabiegi marketingowe czy współpracę z obecnymi klientami. W końcu obszar ich działań obejmuje też zagadnienia ściśle księgowe. Dostosowują oni choćby plany kont do potrzeb rachunkowości zarządczej.

Znalezienie tak atrakcyjnej pracy, jak kontroler finansowy może sprawić problem, ale nie w przypadku, gdy kandydat będzie do niej odpowiednio przygotowany. Merytoryczne kształcenie w tej wymagającej dyscyplinie to kluczowy element. W związku z tym warto znaleźć podmiot, który będzie niekwestionowanym liderem, a skuteczność jego metod nauczania będą potwierdzać wiarygodne czynniki. Takim podmiotem bez wątpienia jest Krajowa Izba Księgowych (KIK). Działa ona w branży od wielu lat, wskutek czego wyedukowała tysiące absolwentów, a ci szybko znaleźli zatrudnienie i dołączyli do elitarnego grona ekspertów poszczególnych dziedzin. Wkład Izby w rozwój polskiej edukacji został dostrzeżony i doceniony przez organy państwowe, gdyż uzyskała wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Ponadto Polskie Centrum Akredytacji odznaczyło KIK Certyfikatem ISO. A nawet laicy wiedzą, że tego typu wyróżnienie to synonim renomy i najwyższych możliwych standardów prezentowanych przez uhonorowaną firmę.

W ofercie Izby znajduje się kurs II stopnia kontrolera finansowego. Gdańsk to jedno z wielu miast, w których znalezienie etatu właśnie w tym zawodzie okaże się dziecinnie proste. Całe szkolenie wykonuje się w dowolnym, wyznaczonym przez siebie miejscu. Jest to możliwe dzięki kursom internetowym, które można zaliczyć małym nakładem czasu i pieniędzy. Potrzebny jest tylko komputer ze stałym połączeniem z internetem. Pozytywne ukończenie instruktażu skutkuje otrzymaniem uprawnień, zgodnych z wytycznymi MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.