Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogWroc

Co należy do głównych obowiązków księgowego? Ustawa o rachunkowości nie zawiera pojęcia „głównego księgowego”, istnieje tylko kilka wzmianek o osobach, na których barkach spoczywają określone obowiązki w zakresie rachunkowości. Kryterium zatrudnienia takiej osoby w przedsiębiorstwie, a także rodzaje jego zadań, które będzie miał wykonywać, czy też odpowiedzialność, wszystko leży we władaniu kierownika danej jednostki. W przypadku ustawy o finansach publicznych sprawa wygląda nieco inaczej. W tym przypadku pojawia się stanowisko głównego księgowego, który w jednostce sektora finansów publicznych funkcjonuje i wykonuje określone obowiązki. To jedna z najważniejszych osób w firmie, od której podwładni również wymagają wielu cech, a także umiejętności.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Krajowa Izba Księgowych, która stworzyła na potrzeby rynku internetowy kurs II stopnia głównego księgowego. To najwyższy poziom zaawansowania kształcenia się w kierunku stanowiska głównego księgowego, z tym że nietypową formą, bo drogą elektroniczną! Krajowa Izba Księgowych w swojej działalności może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak zdobycie wielu certyfikatów ISO, co świadczy o najwyższej jakości oferowanych usług. Nie da się również nie zauważyć, że jednostka ta jest wpisana w ewidencji szkół i placówek, a poza tym w rejestrze instytucji szkoleniowych. W tym drugim przypadku, każda osoba bezrobotna, która zainteresuje się podjęciem nauki za pośrednictwem Internetu, może otrzymać częściowe lub całościowe pokrycie kosztów.

Jak wygląda nauka w tym przypadku? Wystarczy własny komputer z dostępem do Internetu, a cały ogrom materiału stoi przed każdym otworem. Niezależnie od płci, wieku, a także pory dnia i nocy, internetowy kurs II stopnia głównego księgowego stoi otworem przed niemal każdym. Jeszcze nigdy, nauka tak wyspecjalizowanej gałęzi nie była w sposób znakomity przedstawiana w rzeczonym internetowym kursie. Krajowa Izba Księgowych potwierdza, że tą drogą, z roku na rok placówka wykształca coraz to więcej specjalistów. Tendencja wzrostowa nie jest przypadkowa, gdyż każda osoba, która wcześniej nie miała czasu na poszerzanie swoich horyzontów, teraz ma taką możliwość, gdyż nie odrywając się od swoich codziennych obowiązków może zasiadać do nauki, w każdej wolnej chwili. Krajowa Izba Księgowych pełni swoją misję edukacyjną zgodnie z wszelkimi ustaleniami dokonanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Poza tym dokumenty otrzymane po zakończeniu internetowego kursu II stopnia dyrektora finansowego są tak samo istotne co w przypadku stacjonarnych szkoleń odbywających się m.in. we Wrocławiu czy w Warszawie.  Więc dzięki kursom internetowym niczego nie stracisz, a wręcz przeciwnie zyskasz wiedzę, zaoszczędzisz pieniądze i najważniejsze, wygrasz czas.