Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogToruń

Główny księgowy to obok dyrektora finansowego najważniejsza osoba odpowiedzialna za rozliczenia i finanse firmy. Dlatego ta praca wymaga dużego zaangażowania oraz wiedzy, często zdobywanej latami w szkołach lub przez doświadczenie zawodowe. Ale co ciekawe polskie prawo ustala wymagania dla głównego księgowego tylko w wypadku, gdy taka osoba ma objąć stanowisko pracy w placówce państwowej. W wypadku firm z prywatnymi właścicielami to oni odpowiadają za ustalenie kryteriów wedle jakich przyjmą do pracy osobę na stanowisko głównego księgowego.

Oczywiście taka osoba musi mieć wiedzę z zakresu rachunkowości i doświadczenie zawodowe pozwalające na objęcie samodzielnego i bardzo odpowiedzialnego stanowiska pracy. Ale nie ma warunków ustalających, że musi to być osoba na przykład z 10 letnim stażem pracy w rachunkowości. To z kolei oznacza, że nawet osoba krótko pracująca w dziale księgowym, ale zaangażowana w pracę i lubiąca zdobywać nowe kwalifikacje zawodowe może aplikować na takie stanowisko.

Warto zapisać się na kurs II stopnia głównego księgowego w Toruniu, zaraz po zrobieniu kursu I stopnia, aby zaledwie w kilka miesięcy uzyskać tytuł głównego księgowego. Czego można nauczyć się na kursie II stopnia? Całkiem innych rzeczy niż na kursie I stopnia, ale też i innych niż na kursie III stopnia. Warto wiedzieć, że zagadnienia na tych trzech kursach się nie powtarzają, dlatego też trzeba je robić po kolei, aby móc zapisać się na kurs na kolejnym poziomie i w końcu zostać głównym księgowym.

Sam kurs porusza zagadnienia takie jak organizacja rachunkowości i prowadzenie ksiąg rachunkowych. W tym zasady ewidencji bilansowej, inwestycje długoterminowe czy rozrachunki i roszczenia. Oczywiście skoro jest mowa o bilanse to i będziemy się uczyć o sprawozdaniach finansowych, ponieważ bilans jest jednym z rodzajów sprawozdania, a także o rachunku zysków i strat czy też o zasadach ustalania wyniku finansowego i dochodach lub stratach, zwłaszcza pod kątem ustalania podatków. Także będzie mowa o Cash Flow czy sprawozdaniach finansowych w ujęciu MSR/MSS. Główny księgowy musi być też gotowy na upadłość firmy lub połączenie z inną jednostką, dlatego na kursie będzie też podstawa prawa upadłościowego czy połączenia jednostek gospodarczych. A także o procesach, które są tym związane. Również leasing, rezerwy, zobowiązania czy zmiany zasad polityki rachunkowości będą omówione na tym kursie.

Takie kursy na każdym stopniu realizuje Krajowa Izba Księgowych, która spełnia wymagania MEN stawiane jednostkom szkoleniowym i można ją znaleźć w spisie szkół i placówek oświatowych. Ponadto realizowane kursy online są zgodne z wymaganiami MEN, a sama placówka otrzymała certyfikat jakości ISO9001:2009, co tylko potwierdza wysoką jakość prowadzonych tutaj kursów.