Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogŁódź

Wielość zadań jaka obejmuje codzienność głównego księgowego sprawia, że wiele osób zajmujących tę posadę decyduje się na konkretną specjalizację i fragmentaryzację swoich obowiązków. Segmentowanie zadań w przedsiębiorstwach o międzynarodowym zasięgu to już praktycznie codzienność. Jedna osoba nie jest w stanie objąć swoim patronatem całego wachlarza ogromu danych. Podział obowiązków może być korzystny z punktu widzenia głównego księgowego, który otrzymuje wsparcie. Jednak w swojej „działce” nie może pozwolić sobie choćby na najmniejszy błąd. Wyspecjalizowanie się w danym obszarze tematycznym nie zawsze jest możliwe. Osoby, które od dłuższego czasu zajmują stanowisko głównego księgowego najczęściej nie dysponują czasem, który mogłyby spożytkować na doszkalanie się.

Jednak nadchodzi nowa era, która jest konsekwencją postępu technologicznego. Prowodyrem tego działania jest Krajowa Izba Księgowych, która wyprzedza swoją konkurencją o kilka lat. Otóż ta jednostka oświatowa, która posiada wpis do rejestru placówek i szkół oraz ewidencji instytucji szkoleniowych wpadła na genialny pomysł. Internetowy kurs II stopnia głównego księgowego, to rozwiązanie na wiele bolączek polskiego rynku pracy, z branży księgowości. Jednak zanim doszło do postawienia niezwykle intuicyjnej platformy e-learningowej, w pierwszej kolejności doszło do spotkania grupy najwybitniejszych specjalistów w tej materii, którzy zostali zjednoczeni przez Krajową Izbę Księgowych. Ten plan powiódł się i można śmiało rzecz, że przerósł najśmielsze oczekiwania praktycznie wszystkich. Duże zainteresowanie nauką nie wzięło się z niczego. To nie tylko kusząca możliwość odnotowania bardzo ciekawego wpisu w swoim CV, ale chęć nauki nowych rzeczy, które jak widać, mogą być na wyciągnięcie ręki. Bez wychodzenia z domu, o każdej godzinie dnia i nocy osoba chętna może wspomagać swoje umiejętności, poznać zawiłości teoretyczne itp.

Co najlepsze, internetowy kurs II stopnia głównego księgowego w całości pokrywa się z treścią wykładów stacjonarnych odbywających się m.in. w Łodzi, Krakowie czy Olsztynie. W momencie zakończenia zdalnej edukacji, każdy kursant otrzymuje autentyczne i spełniające wszystkie wymogi prawne stawiane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej certyfikaty. Te dokumenty poświadczają o nabytych umiejętnościach, a poza tym wygląda niemalże tak samo jak odpowiedniki stacjonarne, drukowane na tych samych wzorach i na podstawie tych samych przepisach prawnych. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że Krajowa Izba Księgowych wyprzedza epokę w swojej działalności, w branży księgowości, jak i w całym szkolnictwie.