Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogToruń

Jednym z najbardziej prestiżowych stanowisk pracy obecnie jest pełnienie funkcji dyrektora finansowego. Czym zajmuje się dyrektor finansowy, że jego praca jest tak odpowiedzialna? Przede wszystkim odpowiada za kształtowanie i realizację ustanowionych strategii finansowych przedsiębiorstwa. Można więc powiedzieć w skrócie, że pełni najwyższą funkcję nad kontrolą i planowaniem finansów czy to dochodów czy też wydatków oraz inwestycji. Dlatego musi się znać na funkcjonowaniu przedsiębiorstwa ogółem, na rynkach finansowych oraz na obliczaniu wskaźników ekonomicznych czy też analizie danych.

Co zrobić, aby dostać posadę dyrektora finansowego? Każda firma ustanawia swoje kryteria zatrudniania pracowników lub też warunki ich awansu, ale z pewnością przewagę mają osoby wykształcone konkretnie w danym kierunku. Dlatego warto zrobić kurs I stopnia, a potem kurs II stopnia dyrektora finansowego w Toruniu, innym mieście albo po prostu online, aby uzyskać kwalifikacje zawodowe mile widziane do objęcia tego stanowiska oraz co ważniejsze wiedzę jaką musi mieć osoba pracująca na wysokich stanowiskach w dziale finansów.

Dlatego podczas wybierania kursu online trzeba bardzo dobrze sprawdzić kto go organizuje, ponieważ od tego zależy stopień wiedzy jaką uzyskamy, ale też czy dokumenty, które dostaniemy po skończonym kursie będą coś warte. Jak sprawdzić organizatora kursu? Przede wszystkim musi być wpisany do ewidencji szkół i placówek oświatowych, a także organizując szkolenia zawodowe do rejestru instytucji szkoleniowych. Takie wymagania spełnia Krajowa Izba Księgowych, która oprócz tego posiada certyfikat jakości ISO 9001:2009, oraz spełnia wszystkie wymogi MEN o czym świadczą chociażby dokumenty, jakie ma prawo wydawać osobom, które w tej jednostce odbyły kurs. Wszystkie dokumenty dla kursantów poświadczające ich kwalifikacje zawodowe zostają wydawane na wzorze zgodnym z Rozporządzeniem MEN. Oznacza to w praktyce, że takie kwalifikacje zawodowe będą uznawane w każdej firmie czy instytucji państwowej, do której będziemy chcieli aplikować do pracy.

A co nam daje kurs online? Oczywiście można też znaleźć typowe kursy dla przyszłych dyrektorów finansowych, ale zabiera on dużo czasu, a bardzo często całe weekendy i wymaga dojeżdżania do innego miasta czy też konkretnej szkoły. Przy kursach online nie marnuje się czasu i pieniędzy na dojazdy. Można uczyć się o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Potrzebny jest tylko dostęp do Internetu. Takie kursy można zrealizować 4-6 tygodni, a więc już nawet po miesiącu można mieć nowe kwalifikacje zawodowe. Uczęszczając na inne kursy nie jest to możliwe.