Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogSzczecin

Dyrektor finansowy w firmie odpowiada za bardzo wiele różnorodnych kwestii. Przede wszystkim zarządza on finansami i rachunkami, a także wspomaga kształtowanie i realizację strategii finansowej w danej placówce czy przedsiębiorstwie. Do obowiązków dyrektora finansowego, oprócz nadzoru nad innymi pracownikami zatrudnionymi w sektorze księgowości,rachunkowości i finansów należy również sporządzanie sprawozdań finansowych oraz okresowych raportów, a także nadzór nad przygotowaniem rocznego lub wieloletniego budżetu i planów dalszego rozwoju firmy. Często dyrektor finansowy jest także przedstawicielem firmy w kontaktach z audytorami i firmami ubezpieczeniowymi czy inwestorami, a także różnorodnymi instytucjami kontrolującymi funkcjonowanie firmy (na przykład organami podatkowymi i państwowymi).

Aby zostać dyrektorem finansowym najprostszym rozwiązaniem jest awansowanie z niższego stanowiska. Dla osób, które chcą od razu szybko wspinać się po szczeblach kariery korzystny może się okazać udział w kursie na dyrektora finansowego. Oferowany jest on przez wiele różnych placówek edukacyjnych na terenie całej Polski. Kurs II stopnia dyrektora finansowego odbywa się między innymi na terenie miasta Szczecin, ale również w siedzibach placówek w innych miastach oraz mniejszych miejscowościach. Bardzo ciekawą alternatywą podmiotu zajmującego się realizacją szkoleń i kursów jest Krajowa Izba Księgowych. Umożliwia odbycia kursu online za pomocą wygodnej i funkcjonalnej platformy e-learningowej. Dzięki temu każdy uczestnik kursu może zaoszczędzić swój cenny czas, który musiałby w innym przypadku przeznaczyć na uciążliwe i kłopotliwe dojazdy. Kurs realizowany w wariancie online daje możliwość dopasowania formy i czasu trwania nauki do swoich własnych preferencji oraz pozwala pogodzić edukację z innymi obowiązkami – na przykład z pracą.

Kurs II stopnia dyrektora finansowego realizowany przez Krajową Izbę Księgowych skierowany jest do wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu księgowości i finansów oraz dla tych osób, które ukończyły I stopień kursu. Podczas szkolenia każdy uczestnik ma okazję dowiedzieć się wielu różnorodnych treści z zakresu teoretycznych zagadnień, a także szlifować swoje praktyczne umiejętności przydatne w zawodzie. Kurs na dyrektora finansowego proponowany przez Krajową Izbę Księgowych cechuje się bardzo wysoką efektywnością kształcenia oraz na przestrzeni lat zyskał wiele korzystnych recenzji ze strony uczestników oraz specjalistów dziedziny. Całość materiału proponowanego przez KIK jest zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, a wysoki profesjonalizm efektywny kształcenia potwierdzają certyfikaty ISO, jakie zdobyły w ostatnich latach kursy oferowane przez placówkę, notabene wpisaną na oficjalną listę szkół i placówek edukacyjnych w Polsce.