Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogKrak

Kursy zawodowe i specjalistyczne to od lat dobra metoda rozwoju swojej kariery zawodowej. Taki kurs zajmuje mniej czasu niż nauka na studiach podyplomowych czy w 2-letnich szkołach dla dorosłych, dlatego też są najczęściej wybierane przez osoby aktywne zawodowo, które nie mają czasu na tradycyjne szkoły lub też chcą szybko zdobyć kwalifikacje zawodowo z myślą o aplikowaniu na inne stanowisko. Zwłaszcza jeśli czas aplikacji jest ograniczony. Co wtedy? Można zapisać się na kurs online, którego skończenie zajmie nam 4-6 tygodni, jeśli tylko przyłożymy się do nauki. Po tym czasie będziemy mieli nie tylko dokument potwierdzający nasze kwalifikacje zawodowe, ale przede wszystkim wiedzę, która umożliwi nam wykonywanie nowej pracy.

Obecnie jednym z najpopularniejszych kursów zawodowych jest kurs II stopnia dyrektora finansowego w Krakowie albo w innych, dużych miastach. Przede wszystkim jest to kurs II stopnia, a więc jest kolejnym poziomem dla osób, które chcą objąć to stanowisko. Jednak dlaczego stanowisko dyrektora finansowego budzi takie zainteresowanie? Głównie chodzi o ponad przeciętne zarobki, jakie otrzymuje się pełniąc tę funkcję. Jest to nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a więc jest o co zabiegać. Bardzo często główny księgowy pełni funkcję dyrektora finansowego, ale w dużych firmach są to funkcje rozdzielone i mamy osobne posady głównego księgowego oraz dyrektora finansowego.

Czym zajmuje się dyrektor finansowy? Jak nazwa wskazuje finansami przedsiębiorstwa. Dlatego potrzebna jest wiedza z zakresu zarządzania finansami, bankowości korporacyjnej, rachunkowości czy nawet w zakresie audytów i kontrolingu. Taka osoba jest też odpowiedzialna za doradztwo i podejmowanie decyzji strategicznych w przedsiębiorstwie. Dlatego może paść pytanie czy sam kurs wystarczy, aby mieć odpowiednie kwalifikacje do objęcia tej posady? Taki kurs z pewnością świetnie do takiej pracy przygotuje, ale o tym czy zatrudnić kandydata decyduje prezes firmy. Nie ma w polskim prawie wymogów narzuconych od górnie, a więc to właściciel przedsiębiorstwa czy rada decydują kogo zatrudnić na to stanowisko.

Jednakże warto zrobić kurs w najlepszej placówce oświatowej, a nie w pierwszej, którą znajdziemy. Na co zwracać uwagę? Ważne jest czy placówka spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i jest wpisana na listę placówek oświatowych, a także jakie dokumenty potwierdzające kwalifikacje wydaje swoim kursantom. Muszą one być zgodne ze wzorem MEN, aby faktycznie potwierdzały kwalifikacje w oczach przyszłego pracodawcy. Bez wątpienia Krajowa Izba Księgowych jest placówką, która spełnia te wymagania, a także może pochwalić się certyfikatem ISO, co świadczy o wysokiej jakości jej usług.