Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogBydg

Jak powinna wyglądać przykładna sylwetka kontrolera finansowego? Powinien posiadać wiedzę, która potrafi wykorzystać w sposób praktyczny, przewodząc całemu działowi kontrolingu. Odpowiada za dostarczanie kierownictwu firmy wiarygodnych informacji, które pozwalają na podejmowanie wielu strategicznych decyzji. Z kolei w mniejszych firmach jest to samodzielne stanowisko, które raczej nie ma podwładnych, ale również wymaga posługiwania się odpowiednią terminologią oraz wprawą w wykonaniu wielu codziennych czynności w pracy kontrolera finansowego. Ta mnogość obowiązków oraz spoczywają na takiej osobie duża odpowiedzialność. Rachunkowość finansowa, raportowanie, a także kontroling to spoczywa na barkach takiej osoby.

W jaki sposób opanować ten ogrom obowiązków? Otóż Krajowa Izba Księgowych pokazała, że jest pionierem praktycznie w każdej dziedzinie związanej z rachunkowością i ponownie wszystkich zaskoczyła znakomitym pomysłem. Wprowadziła na rynek internetowy kurs I stopnia kontrolera finansowego. To innowacyjna formuła nauki, która umożliwia każdemu chętnemu, naukę z poziomu własnego komputera, o każdej porze i każdego dnia. Koniec z nużącymi wykładami, przeznaczaniem środków pieniężnych na wyjazdy, nocleg w hotelach oraz wyżywienie. Należy pójść z duchem czasu i wraz z postępem technologicznym, kształcić się w ten sposób. Zwłaszcza, że szkolenie internetowe prowadzone jest przez Krajową Izbę Księgowych, czyli organizację wpisaną jako jednostka systemu oświaty do ewidencji szkół i placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych. Zespół specjalistów opracował wprost idealnie platformę e-learningową, tak aby była intuicyjna w użyciu i pozwalała na swobodną naukę każdemu. Warto zwrócić uwagę, że dokument, który otrzymuje się po ukończeniu szkolenia jest wydawany na tych samych wzorach, na podstawie tych samych przepisów prawnych, tak jak w przypadku szkoleń stacjonarnych. Dokumenty te zgodne są z wszystkimi uprawnieniami, postanowieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Krajowa Izbą Księgowych posiada wszelkie niezbędne certyfikaty ISO, które tylko potwierdzają wysoką jakość prowadzonych kursów. W ten sposób zdobyte uprawnienia pozwalają na sprawowanie funkcji kontrolera finansowego. Zresztą internetowy kurs I stopnia kontrolera finansowego okazuje się lepszym rozwiązaniem od analogicznego szkolenia prowadzonego w Bydgoszczy, Warszawie oraz w Poznaniu. W innych miastach Polski podobnie zgłasza się coraz więcej chętnych, którzy wolą uczyć się z własnego domu. Jest to wygodne, a także bardziej ekonomiczne. Krajowa Izba Księgowych na tle swojej konkurencji wybija się niskimi cenami, wysoką jakość kształcenia, zdobytymi zaświadczeniami, zgodnymi z wymogami MEN. Każda osoba ucząca się może liczyć na kontakt mailowy, telefoniczny z prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie.