Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/153/kurs-i-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogBydg

Zarządzanie i koordynowanie pracą biura rachunkowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak są osoby, które do tego nadają się, kreują, wdrażają, a także koordynują realizację planów o czasie zarówno krótkoterminowym, jak i długoterminowym. Tworzenie strategii biura rachunkowego, to trzymanie w ryzach działania tej jednostki, a także możliwość realizacji jej planów na zewnątrz, poprzez zdobywanie kontaktów i pozyskiwanie nowych klientów. Czy na polskim rynku obecne są osoby takimi predyspozycjami? Czy rzeczywiście zapotrzebowanie na kierowników biura rachunkowego jest duże? Ostatnie raporty donoszą, że tak, wiele biur rachunkowych potrzebuje operacyjnych planów działania w dłuższej perspektywie. Nadzorowanie wykonania strategicznych ram realizacji biznesplanów na chwilę obecną w niektórych jednostkach najzwyczajniej „kuleje”.

Dlatego na rynku pojawiła się nowa możliwość kształcenia, która pozwala w krótkim terminie wyszkolić wiele osób mogących objąć wspomnianego wcześniej stanowisko. W głównej mierze to innowacyjne rozwiązanie, pionierskie na rynku polskim wprowadzone przez wszystkim dobrze znaną placówkę oświatową jaką jest Krajowa Izba Księgowych. To właśnie specjaliści tej instytucji edukacyjnej wpadli na bardzo nowoczesny pomysł. Internetowy kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego, to wyciągnięcie pomocnej dłoni pośrednio dla biur rachunkowych, które mają braki kadrowe. Przede wszystkim to pomoc dla osób, które chcą wspinać się po szczeblach kariery, a bieżące zajęcia i sprawy rodzinne na to im nie pozwalają. Stąd też Krajowa Izba Księgowych, jako jedna z niewielu jest wpisana do systemu oświaty na liście ewidencji szkół i placówek, a także w rejestrze instytucji szkoleniowych. Ta instytucja kieruje się dokumentami rejestrowymi, statutem oraz uchwałami w swoim działaniu, jest uprawniona do zwiększania wiedzy i umiejętność poprzez prowadzenie kursów zawodowych, kwalifikacyjnych oraz doszkalających na naprawdę wysokim poziomie. Tym samym jako pierwsza jednostka oświatowa w Polsce w zakresie rachunkowości wprowadza możliwość kształcenia się wprost ze swojego domu. Każda uczestnik takiego internetowego kursu I stopnia kierownika biura rachunkowego otrzyma świadectwo ukończenia szkolenia, które wydawane jest na wzorach i na podstawie prawnych wymaganych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako jedyna instytucja w naszym kraju prowadzi kursy zgodne z wszystkimi certyfikatami ISO. Jakość nauczania, szkolenia, to wszystko jest zgodne z wymogami MEN. Internetowy kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego jest uniwersalny, zastępuje na równi pod względem wartości te odbywające się stacjonarnie w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu i innych miastach Polski.