Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogGdańsk

Księgowość to specyficzna branża. Wielu uznaje, zresztą słusznie, że jest ona niezwykle trudna i bez merytorycznego przygotowania ciężko odnaleźć się w gąszczu paragrafów. Jak każda praca ma swoje minusy, ale posiada również plusy. Istotnym czynnikiem, przemawiającym na jej korzyść, są stosunkowo duże zarobki w porównaniu do innych specjalizacji. Ponadto na rynku pracy wciąż odnotowuje się zapotrzebowanie na tego typu fachowców. Umożliwia efektywny rozwój kariery. Znakomita większość osób, która wiąże swoją przyszłość z księgowością, mierzy w stanowisko głównego księgowego. Cechuje się ono naprawdę dużymi poborami, ale też pozwala obracać się w najwyższych kręgach danego przedsiębiorstwa. Łączy się z prestiżem, jak i niemałą odpowiedzialnością. Główny księgowy musi między innymi umieć przygotowywać sprawozdania i różnego rodzaju raporty, które stanowią podwaliny prawidłowego funkcjonowania całego podmiotu. Właśnie te dokumenty sporządza się na potrzeby szefostwa w postaci zarządu, ale też choćby dla banków czy instytucji kontrolujących. Dodatkowo pracownik na tym stanowisku powinien stać na straży przejrzystego obiegu dokumentów księgowych. I w końcu jego praca opiera się na utrzymywaniu profesjonalnych, jak i merytorycznych kontaktów z wszelkimi firmami zewnętrznymi, czyli urzędami skarbowymi i urzędami pracy, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Głównym Urzędem Statystycznym czy Narodowym Bankiem Polskim.

Gdzie zatem przygotować się tak odpowiedzialnego zajęcia? Co zrobić, by posiąść tę trudną, ale i satysfakcjonującą wiedzę? Odpowiedzią i jednoczesnym rozwiązaniem wszystkich tych rozterek jest Krajowa Izba Księgowych (KIK). To renomowany podmiot, którego skuteczność potwierdzają tysiące usatysfakcjonowanych absolwentów. W dodatku Izba została wpisana do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, a to oznacza tylko jedno: biorąc pod lupę skomplikowane przepisy ministerialne, spełnia wszystkie kryteria, uprawniające do przekazywania wiedzy na najwyższym możliwym poziomie. Ponadto KIK została odznaczona przez Polskie Centrum Akredytacji Certyfikatem ISO, czyli wyróżnieniem, którym mogą pochwalić się tylko liderzy w swoich branżach. W ofercie Krajowej Izby Księgowych znajduje się kurs I stopnia głównego księgowego. Gdańsk, jako miasto słynące z nieustającego rozwoju, to doskonałe miejsce do podjęcia zatrudnienia właśnie w tym obszarze. Instruktaż wykonuje się w komfortowych, domowych warunkach, przy użyciu komputera ze stałym połączeniem z internetem. Jego zaliczenie skutkuje otrzymaniem tytułu I stopnia Głównego Księgowego, zgodnego z wszelkimi obostrzeniami opracowanymi przez MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.