Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/150/kurs-i-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogLubl

Dyrektor finansowy jest to osobą odpowiedzialną między innymi za zarządzanie środkami finansowymi oraz ich ewidencją. Do obowiązków osoby zatrudnionej na takim stanowisku należy również przygotowywanie sprawozdań oraz raportów dla osób z wyższych szczebli. W swojej pracy dyrektor finansowy ściśle współpracuje z całym działem księgowości oraz rachunkowości. Praca na takim stanowisku niewątpliwie wymaga bardzo wielu różnorodnych predyspozycji zawodowych i kwalifikacji. Wśród nich należy bez wątpienia wymienić utarte doświadczenie zawodowe, a także kwalifikacje z zakresu finansów oraz zarządzania (w szczególności z tak zwanej rachunkowości zarządczej). Dodatkowo przydaje się także umiejętność pracy pod presją czasu i pracy w dużym stresie, a także umiejętności pracy własnej (samodzielnej), jak również współpracy z większą grupą osób.

Aby móc pracować jako dyrektor finansowy należy wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami i kompetencjami. Biorąc pod uwagę jak wielu zazwyczaj kandydatów jest na to stanowisko, każdy potencjalny pracownik powinien zadbać o to, aby jego CV wyglądało i prezentowało się jak najlepiej. Z pewnością przydatne są różnego typu kursy, przede wszystkim profesjonalne kursy zawodowe, które gwarantują zdobycie kompleksowej wiedzy poświadczonej certyfikatami lub dyplomem. Jednym z najważniejszych kursów tego typu jest bez wątpienia kurs na dyrektora finansowego, który umożliwia posługiwanie się pełnoprawnym tytułem zawodowym. Jednak otrzymanie go wymaga zaliczenia trzystopniowego kursu, który jako pierwszy w kolejności jest kurs I stopnia dyrektora finansowego. Realizowany jest m.in. w Lublinie, jak również w wielu innych miejscach, których lokalizację można sprawdzić bezpośrednio w placówkach organizujących szkolenia.

Jedną z najpopularniejszych organizacji, które zajmują się realizacją takich kursów jest Krajowa Izba Księgowych – instytucja ta jest liderem wśród organizacji szkoleń z zakresu księgowości i finansów oraz rachunkowości. Kurs I stopnia dyrektora finansowego, który można znaleźć w ofercie wspomnianej wcześniej Krajowej Izbie Księgowych, charakteryzuje się bardzo wysoką jakością kształcenia, która jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kurs realizowany przez KIK posiada certyfikat ISO, który świadczy o bardzo wysokiej efektywności kształcenia. Podczas kursu omawiane są zarówno treści teoretyczne związane z finansami, zarządzaniem oraz obsługą rynku kapitałowego, jak również treści praktyczne – związane na przykład z obsługą branżowych programów oraz ćwiczeniami wspomagającymi zarządzanie zasobami ludzkimi. Taki podział treści oraz ich odpowiednie usystematyzowanie gwarantuje, że każdy uczestnik kursu zdobywa kompleksową wiedzę, która jest przydatna podczas pełnienia zawodu dyrektora finansowego i daje swobodną możliwość poradzenia sobie ze wszystkimi obowiązkami zawodowymi oraz wyzwaniami podczas pracy.