Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/152/kurs-dyrektora-finansowego-online/src-BlogGda

Stanowisko dyrektora finansowego to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Pomimo trudności odpłaca się doskonałymi zarobkami, prestiżem oraz ogólnym szacunkiem wśród innych pracowników. Ponadto człowiek piastujący to stanowisko, należy do najważniejszych osób w przedsiębiorstwie i to często on ma ostatnie zdanie w wielu kwestiach, mających niebagatelny wpływ na dalsze, prawidłowe funkcjonowanie całego podmiotu. Dyrektor finansowy przede wszystkim jest odpowiedzialny za działanie kontroli wewnętrznej. Dzięki temu trzyma rękę na pulsie i nic mu nie umyka, jeśli chodzi o kwestie ściśle rachunkowe. Ponadto optymalizuje politykę podatkową. Przejrzystość w tej kwestii jest niezwykle ważna w świetle polskiego prawa. Prócz obowiązków wynikających z monitorowania mechanizmów wewnętrznych, musi też reprezentować podmiot na zewnątrz. Czyli powinien utrzymywać profesjonalne kontakty oraz współpracować audytorami, inwestorami, bankami i firmami ubezpieczeniowymi. I na sam koniec dyrektor odpowiada za politykę zatrudniania nowych pracowników, motywowania obecnych i ciągły rozwój wszystkich podległych mu działów zarówno w kwestiach szkoleń kadry i podnoszenia ich kompetencji, jak i pozyskiwania nowoczesnego sprzętu. A ten z kolei poprawia ogólną wydajność i zwiększa komfort wykonywanych obowiązków.

Merytoryczne przygotowanie się do zawodu jest w tym przypadku kluczem do odniesienia sukcesu. Dlatego swoją edukację należy powierzyć najlepszemu możliwemu podmiotowi, świadczącemu właśnie tego rodzaju usługi. Takim z całą pewnością jest Krajowa Izba Księgowych (KIK). Od wielu lat z powodzeniem działa ona na rynku, czego dowodem są tysiące usatysfakcjonowanych absolwentów oraz wpis do ewidencji szkół i placówek, oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Ponadto KIK została uhonorowana Certyfikatem ISO, a takie wyróżnienie jest gwarantem najwyższych możliwych standardów oraz niedostępnej dla konkurencji efektywności.

W ofercie KIK znajduje się m.in. kurs dyrektora finansowego. Gdańsk, podobnie jak Kraków, Kielce, Białystok czy Rzeszów, będzie bardzo dobrym miastem do znalezienia zatrudnienia właśnie w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Całe szkolenie można wykonać w domu, pod warunkiem, że ma się w nim komputer ze stałym połączeniem z internetem. Za szybkie przyswajanie wiedzy odpowiada platforma e-learningowa, opracowana przez światowej sławy ekspertów. Pozytywne zaliczenie instruktażu skutkuje otrzymaniem tytułu Dyrektora Finansowego. Jest on zgodny ze wszystkimi przepisami opracowanymi przez MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a więc jest w pełni legalny w świetle polskiego prawa i wymagany do podjęcia nowego stanowiska i wyzwań zawodowych.