Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/168/kurs-dyplomowany-ksiegowy-online/src-BlogKIK

Dyplomowany księgowy to osoba, która ma bardzo wysoki stopień kwalifikacji do pełnienia swojego zawodu. Jest to osoba o sprawdzonej oraz aktualizowanej wiedzy i umiejętnościach w zakresie organizowania rachunkowości jednostek, prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz sporządzania sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi i międzynarodowymi standardami rachunkowości, a także prowadzenia gospodarki finansowej, w tym spraw podatkowych jednostki.

Do zadań zawodowych dyplomowanego księgowego należy np.: prowadzenie ewidencji księgowej; prowadzenie pełnej lub uproszczonej księgowości podmiotów gospodarczych; dekretowanie i księgowanie operacji gospodarczych; prowadzenie procesu uzgadniania rozrachunków i transakcji finansowych oraz rozliczanie operacji finansowych; księgowanie faktur od dostawców i przygotowywanie płatności; prowadzenie bieżących rozliczeń z bankami i innymi instytucjami finansowymi; sporządzanie listy płac oraz przygotowywanie przelewów bankowych wynagrodzeń; rozliczanie należności wynikających z przepisów wewnętrznych i wiele więcej obowiązków.

Aby zostać dyplomowanym księgowym należy mieć ukończone cztery stopnie certyfikacji: stopień I księgowy, stopień II samodzielny księgowy, stopień III główny księgowy oraz IV stopień, którym jest właśnie dyplomowany księgowy. Ponadto trzeba posiadać wykształcenie wyższe lub średnie uprawniające do wstąpienia na studia wyższe, potwierdzone swoje kwalifikacje do pełnienia tego zawodu oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie przy wykształceniu wyższym a pięcioletnie przy wykształceniu średnim w praktyce zawodowej.

Najlepszym rozwiązaniem zdobycia powyższych kwalifikacji jest podjęcie kursu online. Kursy e-learningowe pozwalają zaoszczędzić czas na dojazdy w wybrane przez placówkę miejsce szkoleniowe oraz pieniądze, ponieważ jest tańszy niż kursy stacjonarne, a dodatkowo daje możliwość uzyskania dokładnie takich samych kwalifikacji, co kursy stacjonarne.

Wszystkie materiały szkoleniowe zgodne są z wymaganiami merytorycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i przygotowywane są przez interdyscyplinarny zespół specjalistów i zawarte są na innowacyjnej platformie dydaktycznej, natomiast egzamin jest prowadzony w formie filmu zaliczeniowego. Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, potwierdzone są certyfikatem wydawanym na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej dającym uprawnienia do pełnienia zawodu Dyplomowanego księgowego, są to takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym.  Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych. Platformą, która prowadzi kursy online zgodne z wymogami MEN jest kik.edu.pl.