Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Jak zostać księgowym? Kurs dla księgowych można zrobić m.in. w Poznaniu. Ale z powodzeniem można też znaleźć kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych w innych miastach albo przez Internet, dzięki którym oszczędzi się dużo czasu i szybko zdobędzie się stosowne kwalifikacje.

Warto wiedzieć, że w każdym przedsiębiorstwie potrzebny jest księgowy, a nie raz tworzony jest cały dział pod okiem głównego księgowego. Dlatego też można powiedzieć, że jest to zawód, który zawsze będzie potrzebny. Dlatego jeśli chcesz zdobyć zawód przyszłościowy to księgowy będzie właśnie takim zawodem. Co prawda przez lata praca działu księgowości się zmieniała: od wypisywania ręcznie dokumentów i liczenia na liczydle, przez kalkulatory i gotowe wzory dokumentów do czasów obecnych, gdzie wszystkie dokumenty wypełnia się na komputerze w specjalnie do tego napisanym programie komputerowym i jednym kliknięciem można rozliczyć się z Urzędem Skarbowym czy zapłacić składki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Ale jak się tego nauczyć?

Właśnie w tym pomoże profesjonalny kurs dla księgowych. Warto sprawdzić, gdzie organizowane są kursy przez Krajową Izbę Księgowych i wybrać ten najlepiej nam odpowiadający miejscem albo formułą, ponieważ kurs online ma taki sam program nauczania, tylko trzeba się uczyć samemu, a nie w grupie. Dlaczego warto wybrać kurs właśnie w Krajowej Izbie Księgowych? Ponieważ jest to placówka z certyfikatem ISO9001:2009, a co ważniejsze wydawane przez nią dokumenty oraz sam program szkolenia odpowiadają wymaganiom Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, a to oznacza, że można z ich dyplomem pracować wszędzie. Warto też wiedzieć, że osoby bezrobotne, które chcą zapisać się na kurs dla księgowych w tej placówce, mogą na to dostać dofinansowanie z Urzędu Pracy. Choćby to, że KIK współpracuje z UP potwierdza, że jest to placówka godna zaufania.

Nawet jeśli już zaczęliśmy pracę w dziale księgowości, warto zapisać się na kurs, ponieważ świeżo po szkole możemy jeszcze np. nie umieć obsługiwać programów IT, którymi księgowy posługuje się w pracy na co dzień, czy po prostu uczyliśmy się przepisów prawnych obowiązujących kilka lat temu, a teraz weszły zmiany i musimy umieć je zastosować. W tym właśnie pomoże kurs dla księgowych czy to w formie stacjonarnej lub organizowany przez platformę e-learningową. W programie kursu będzie zarówno obsługa popularnych programów jak i obowiązujące przepisy, które księgowy powinien znać. A ponadto można też dowiedzieć się co jest priorytetem w pracy księgowego i co zrobić, aby móc zdobyć najwyższe stanowisko w tym zawodzie, czyli zostać głównym księgowym.