Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Każda osoba, która myśli o zdobyciu praktycznego zawodu, w którym będzie mogła pracować przez wiele lat, a nawet i do emerytury, powinna zdobyć zawód księgowego. A co jeśli nie masz czasu na uczęszczanie do szkoły? Możesz wybrać kurs dla księgowych online.

Dlaczego akurat księgowość? Nie ma przedsiębiorstwa, w którym nie trzeba prowadzić dokumentacji, księgować operacji gospodarczych czy wykonywać rozliczeń na koniec miesiąca. Każda firma musi się rozliczyć z pracownikami, kontrahentami, Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dlatego też w każdym przedsiębiorstwie jest co najmniej jeden księgowy. Oczywiście część firm, zwłaszcza przedsiębiorstwa jednoosobowe, delegują takie obowiązki do biur rachunkowych i nie zatrudniają księgowego na etat. Ale to oznacza z kolei większe zapotrzebowanie na księgowych w biurach rachunkowych. Cały czas na rynku pracy są więc wolne stanowiska.

Żeby nauczyć się księgowości wystarczy kurs online, ale tylko w renomowanej instytucji. Niestety na rynku jest wiele szkół, które oferują takie kursy, dlatego przed zapisaniem się na kurs trzeba sprawdzić na przykład czy dana placówka jest wpisana do ewidencji szkół i placówek oświatowych, oraz czy zdobyła certyfikaty jakości. A przede wszystkim czy dyplom i certyfikaty wydawane przez taką szkołę są zgodne z wymogami Ministra Edukacji Narodowej.

Znalezienie idealnej placówki jest możliwe. Wystarczy zapisać się na kurs dla księgowych w Krajowej Izbie Księgowych, która spełnia wszystkie te wymagania, a dokumenty, które wystawia swoim kursantom są uznawane nie tylko przez przedsiębiorstwa prywatne, ale i instytucje państwowe czy też banki komercyjne.

Czy jednak kurs online nie jest mniej wymagający niż kurs standardowy? Nic bardziej mylnego. Kurs online jest realizowany za pośrednictwem platformy e-learningowej, a więc nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby brać w nim udział. Jednak taki kurs oferowany przez Krajową Izbę Księgowych także jest uznawany przez MEN, a to oznacza, że jego poziom jest odpowiedni względem wymogu rynku. Taki rodzaj kursu jest dedykowany osobom, które z różnych powodów nie mogą brać udziału w zajęciach stacjonarnych, a jednocześnie są zdyscyplinowane do nauki samodzielnie. Kurs online dla księgowych można ukończyć w ciągu 4-6 tygodni, a wiedza na nim zdobywana będzie sprawdzona egzaminem końcowym. Zatem zanim KIK wyda nam dyplom potwierdzający ukończenie kursu najpierw sprawdzi nasze umiejętności, czy na pewno nauczyliśmy się księgowości i możemy podjąć pracę w tym zawodzie, a co za tym idzie znaleźć nową pracę od ręki, albo uzyskać wyższe stanowisko w obecnym miejscu pracy.